.: High Tide Pictures :.

.: High Tide Pictures :. / Analiza  / Kliknij, zobacz i kup, czyli video interaktywne

Kliknij, zobacz i kup, czyli video interaktywne

Video, w którym widz sam decyduje, co chce obejrzeć. Sam wybiera, co go w danej chwili interesuje. Ogląda filmy, zdjęcia, animacje ale też wypełnia zamówienia. Wszystko w jednym playerze. Łatwo i skutecznie – a sprzedaż rośnie jak na drożdżach.

Interaktywne video to film, w którym widz sam decyduje, co chce obejrzeć i w jakiej kolejności. Kupujesz samochód i nie interesują cię szczegóły techniczne, za to wolisz przyjrzeć się wyposażeniu wnętrza? – kliknij i oglądaj, co chcesz. Szukasz nowego domu? – pokażemy ci wszystkie pomieszczenia, ale sam wybierz kolejność – najpierw salon czy może sypialnie? Kupujesz nowy aparat i chcesz zobaczyć jak wypada w porównaniu z konkurencją? – wybierz miejsce i rodzaj testu według kryteriów, jakie są dla ciebie najistotniejsze.

Możliwości ogranicza wyobraźnia.

Klikalne elementy na tradycyjnych stronach internetowych zazwyczaj przenoszą odbiorcę w inne miejsce, inną zakładkę i dopiero tam treść jest przekazywana. W interaktywnym video wszystko dzieje się w jednym playerze – dzięki temu zmniejsza się ryzyko, że klient się zniecierpliwi.

Tak to wygląda w kampanii Meybelline New York:

Ale najistotniejsze jest to, że

interaktywne video sprzedaje nawet 9 razy lepiej niż tradycyjne

Interaktywne reklamy video wydłużają czas, jaki odbiorca spędza z marką – o 47%, czyli o połowę, w porównaniu z tradycyjnymi reklamami. Ale to dopiero początek.

Jak wykazali autorzy badania (The Interactive Effect: A Key to Surviving in the Attention Economy of a Mobile-First World ), kiedy klient wchodzi w pełną interakcje z video, marki nawet potrajają czas spędzony z konsumentem. Niezależnie od zachowania klienta (przeklikuje reklamę, czy nie), reklama interaktywna jest o 32 procent bardziej zapamiętywalna niż nieinteraktywna.

We współczesnym, bardzo pofragmentowanym świecie odbiorców reklamy bardzo istotny jest fakt, że te wyniki są niemal takie same niezależnie od wieku czy płci.

Takie zaangażowanie czasowe odbiorcy reklamy interaktywnej jest więc

porównywalne z reklamą telewizyjną,

co w czasach szybkiej konsumpcji internetowej jest wynikiem nie do przebicia. Jednocześnie podważa regułę (a przynajmniej jest dla niej wyjątkiem), że krótkie video jest najlepsze do pozyskania klienta.

Najważniejsze dane, dotyczące skuteczności interaktywnego video, wynikające ze wspomnianego raportu:

  • interaktywne reklamy to więcej czasu spędzonego z konsumentem. Marki odnotowują tu wzrost o 47 procent w porównaniu z tradycyjnymi reklamami
  • interaktywne video zwiększają prawdopodobieństwo dokonania zakupu aż 9 razy
  • interaktywna reklama zbudowana na 15-sekundowych interaktywnych filmach sprawia, że klient pozostaje w interakcji z filmem średnio przez 45 sekund (to o połowię więcej niż trwa przeciętna reklama telewizyjna)

Dodajmy jeszcze kilka argumentów za interactiverevolution.com:

– konwersja z całości kampanii z wykorzystaniem interaktywnego video wzrasta między 42 a 83 procent (najmniejsza i największa osiągnięta wartość)

  • wartość pojedynczego zamówienia wzrasta średnio o 23 procent
  • współczynnik CTA (niekoniecznie sprzedażowy) wzrasta nawet o 380 procent
  • koszty pozyskania pojedynczego klienta spadają o 50 procent

Interaktywność to przyszłość video.

Także w HighTide Pictures.

Stay tuned!

 

Projekt i realizacja Media Effective Group