Produkcja filmowa i video marketing

Film jest najbardziej skutecznym narzędziem sprzedaży i tworzenia wizerunku. Dlaczego?

Film to obraz, ruch i dźwięk.

Ludzie identyfikują się z innymi ludźmi, dlatego elementem każdego filmu jest człowiek. Na twarzach zapisane są emocje i informacje o wiarygodności, których uczymy się czytać już od dzieciństwa. Często albo kogoś lubimy i mu ufamy albo nie.

Mowa ciała, emocje, uśmiech, radość i smutek są dla nas zaraźliwe. Identyfikujemy się z tym co czujemy. Tylko film jest w stanie przekazać wszystkie te rzeczy na raz nie zapominając o warstwie mówionej merytorycznej.

Film to ruch, a ruch zwraca naszą uwagę. To czynnik antropologiczny, zakodowany w nas od zawsze. Człowiek odnotowywał niebezpieczeństwo gdy zauważył ruch.

Dźwięki i słowa niosą informacje, to nie tylko kwestia treści ale i nastroju. Dlatego narracja i melodyka filmu są potężną dawką informacyjną, nie tylko w poruszanym temacie ale i w odczuciach. A jak dobrze wiemy, kupujemy wtedy gdy czujemy się świetnie.

Dzisiejsze media to system naczyń połączonych. Nie da się być skutecznym nawet ze świetnym pomysłem, bez dotarcia, a dotarcie cieżko wygenerować bez filmu.

Projekt i realizacja Media Effective Group