Pomysł, strategie, storytelling

Dobrze opowiedziana historia jest kluczem do sukcesu.

Dlaczego?

Produkcja filmowa i video marketing

Film jest najbardziej skutecznym narzędziem sprzedaży i tworzenia wizerunku.

Dlaczego?

Strategia dotarcia: emisja i dystrybucja

Strategia jest fundamentem i spoiwem, działań contentowych.

Dlaczego?

Jakie filmy produkujemy?

Kampanie społeczne i charytatywne

Jeśli tylko możemy przyczynić się naszymi umiejętnościami i możliwościami do propagowania szczytnych celów to z przyjemnością rezygnując z własnych zysków lub przekazując zyski na poszczególne cele produkujemy spoty reklamowe, internetowe i radiowe oraz kampanie społeczne.

Filmy videomarketingowe

Słowa już dawno nie wystarczą. Obraz – to też za mało. Dziś każdy może sam nagrać sobie film. Ważne jest to, by stworzyć odpowiednią historię, która przekona widza oraz to, by stworzyć ją w najlepszej możliwej jakości.

To właśnie robimy w High Tide Pictures – tworzymy wciągające  historie opowiedziane filmem.

Żyjemy w erze ekranów, telewizorów, smartfonów, tabletów. Z chwilą upowszechnienia się technologii cyfrowych większość tradycyjnych metod reklamowych odchodzi do lamusa a filmy videomarketingowe stają się kluczowym narzędziem sprzedaży i tworzenia wizerunku firm, przedsiębiorców, artystów, coachów, psychologów, mentorów, usługodawców, sprzedawców, producentów wszelakich produktów oraz treści.

Filmy Wzmacniają rozpoznawalność marki, tworzą ją w różnych mediach czy wreszcie – praktycznie bezpośrednio przyczyniają się do sprzedaży, pomagając zbierać wysokiej jakości leady.

Tworzymy spoty reklamowe, video prezentacyjne, filmy promocyjne. Produkujemy animacje, explainery i tutoriale. Zrealizujemy profesjonalnie każdą produkcję, która przyczyni się do Twojego sukcesu.

Filmy korporacyjne

Na jakich wartościach opiera się działalność firmy? Co tworzy, co sprzedaje, czym się zajmuje? Dlaczego klienci jej ufają, czym się wyróżnia na rynku? Kim są osoby ją tworzące – założyciele, pracownicy, kontrahenci?

Film prezentujący firmę to coś więcej niż nagrania z tego, co się w niej dzieje zmontowane na podkładzie muzycznym. Trzeba w nim opowiedzieć historię, która przykuje uwagę i nada sens jej działalności. Film nie jest tylko reklamą – ma przekazać coś więcej, co sprawi, że klient zechce z nią współpracować nie tylko ze względu na konkurencyjną cenę produktów czy usług. Dobry film korporacyjny ma zbudować zaufanie do przedsiębiorstwa, przekazując jednocześnie kluczowe informacje marketingowe.

Filmy korporacyjne tworzymy od wielu lat, łącząc doświadczenie w produkcjach dla telewizji ze zrozumieniem potrzeb marketingowców i specjalistów od PR, Jesteśmy elastyczni i umiemy sfilmować atmosferę i oddać ducha firmy tak, żeby skutecznie budować jej wizerunek podczas spotkań biznesowych, prezentacji, targów czy w internecie.

Filmy edukacyjne i szkoleniowe

Wielogodzinne szkolenie, rozpowszechniane za pomocą video to trudne połączenie merytoryki i atrakcyjności obrazu. Wymaga odpowiedniego przygotowania i scenariusza dopasowanego do odbiorcy. Nie wystarczy po prostu nagrać prowadzącego – konieczne są zabiegi realizacyjne, które pozwolą utrzymać uwagę widza i sprawią, że nie będzie on niecierpliwie czekał na koniec filmu.

Dla firm i instytucji produkujemy filmy edukacyjne i szkoleniowe, instruktaże i materiały video. Zapraszamy do współpracy szkoleniowców i wszystkich, którzy chcą za pomocą video przekazać swoją wiedzę innym.

Programy telewizyjne

Jesteśmy dziećmi telewizji. To ona nas wychowała a doświadczenie zdobywane w niej przez ponad 15 lat stało się podwalinami HighTide Pictures. Nie rezygnujemy z kolebki i tożsamości nadal produkując na zlecenie programy telewizyjne. Podejmiemy się większości tematów i każdej formy telewizyjnej.

Zrealizujemy program w całości lub dostarczymy poszczególne treści, które go tworzą. Mamy doświadczenie zarówno w tworzeniu programów studyjnych jak i tych realizowanych w całości w terenie.

Lokowania produktów i billboardy sponsorskie.

Jak sprawić, żeby Twój produkt lub usługa (albo Ty sam) trafiły do programu telewizyjnego. Jeśli chcesz trafić do telewizji ze swoim przekazem, zgłoś się do nas.

Możemy od podstaw stworzyć nowy program lub film, w którym będziemy lokować określone produkty, usługi czy osoby.

Tworzymy bilboardy sponsorskie, które mogą być emitowane przed lub po programie, którego jesteś sponsorem lub partnerem.

Mikrofilmy (social video)

Media społecznościowe to już nie tylko zdjęcia, to relacje. Relacje, które stały się formą wprowadzenia widza bliżej w swój świat. Nic zatem dziwnego, że firmy używają tego formatu do pokazania zaplecza swojej działalności. Mikrofilmy konsumowane są niezwykle szybko, dlatego ich treść musi być chwytliwa, zapadająca w pamięć a realizacja oryginalna a to wymaga czegoś więcej nic tylko telefonu komórkowego.

Filmy i seriale dokumentalne

Pokazać świat tak, żeby oddać jego prawdziwy obraz to największe wyzwanie filmowca. Ludzkie historie i związane z tym emocje to najbardziej atrakcyjny materiał dla twórcy. Znamy smak sukcesu, jaki wiąże się z realizacją dobrego filmu dokumentalnego – kiedy widz niemal uczestniczy w życiu innych ludzi lub może odczuć atmosferę miejsca czy wydarzenia, o którym opowiadamy.

Produkcja filmów i seriali dokumentalnych to nasz konik. Wiele realizacji telewizyjnych i filmowych pozwoliło nam wypracować warsztat pracy, specyficzny dla takich realizacji – wymagający cierpliwości, dokładności i umiejętności rozmowy z innymi ludźmi.

Szlifów w rzemiośle dokumentalnym, nabywaliśmy przy wieloletniej współpracy z Andrzejem Fidykiem.

Filmy z eventów

Konferencje, seminaria, targi, spotkania branżowe, ale także imprezy integracyjne, wystawy, koncerty i inne wydarzenia. Jeśli organizujesz event i chcesz, żeby na długo pozostał w pamięci uczestników – przygotujemy dla Ciebie film z tego wydarzenia.

To może być krótka relacja lub dłuższy materiał, pokazujący najważniejsze punkty programu.

A jeśli potrzebujesz materiałów video na sam event – prezentacji, animacji czy innych produkcji filmowych – przygotujemy je w odpowiednim formacie i oprawie.

Film z eventu możesz opublikować na swojej stronie internetowej, Youtube czy innych mediach. Będzie nie tylko pamiątką dla uczestników, ale też świetną reklamą.

Livestreaming transmisje na żywo

Konferencja w Warszawie a jej prelegent w Nowym Jorku? Seminarium, na który nie mogą przyjechać wszyscy zainteresowani? A może sala, w której organizujesz event nie pozwala na dobrą widoczność sceny dla wszystkich uczestników?

Niezależnie od tego, gdzie są Twoi odbiorcy – i goście – wszyscy mogą być razem i dobrze wszystko widzieć dzięki transmisji na żywo. Realizujemy livestreaming do internetu, organizujemy połączenia między różnymi lokacjami, przygotowujemy sale eventowe tak, żeby wszystko było dobrze widoczne na ekranach, dostępnych dla wszystkich uczestników imprezy.

Skontaktuj się z nami, a dobierzemy technologię i sprzęt odpowiedni do efektu, który chcesz uzyskać. Możemy przeprowadzić transmisję z wykorzystaniem sprzętu telewizyjnego i w najwyższej jakości oraz taką, w której wykorzystujemy sprzęt bardziej mobilny przystosowany do relacji typowo internetowych.

Transmisję możemy przeprowadzić zarówno na Twojej stronie internetowej, jak i na Youtube, Facebooku czy w innych miejscach (także w telewizji).

Filmy z powietrza i spod wody

Nietypowe zlecenia to coś, co lubimy najbardziej. W szczególności specjalizujemy się w produkcjach realizowanych na lub pod wodą. Dysponujemy sprzętem i doświadczeniem pozwalającym na nagranie wspaniałych scen na jeziorze, rzece, morzy czy w innym miejscu, gdzie jest woda.

Dla lepszego widoku warto też czasem unieść się nad ziemię. Przygotujemy relację z powietrza, przy wykorzystaniu wysokiej jakości nagrań z dronów. Mogą być to zarówno pojedyncze sceny jak i realizacje oparte w całości na zdjęciach lotniczych.

Zapierające dech w piersiach nagrania z głębi wody lub z wysokiego pułapu sprawią, że Twój materiał video będzie wyjątkowy i na długo zapadnie w pamięć odbiorcy.

Czołówki i trailery filmowe

Krótkie formy filmowe rządzą się swoimi prawami, wymagają kunsztu, precyzji, spójności przekazu. Mimo tego, że trwają kilkadziesiąt sekund trzeba nie tylko  zawrzeć w nich najmocniejsze sceny, ale też tak je pokazać, żeby widz zapragnął jak najszybciej obejrzeć całość. Trailery i zwiastuny filmów lub relacji to produkcje, które realizujemy sprawnie i efektownie.

Przygotowujemy także czołówki, oprawy graficzne i muzyczne do filmów i innych materiałów video. Możemy je stworzyć od zera lub na podstawie już istniejących materiałów.

Proces produkcji

Nagranie i realizacja to dopiero drugi etap powstawania filmu.
Co jest wcześniej i później?

Czytaj więcej

Badania dotyczące skuteczności filmów.

Jest conajmniej 25 powodów, które czynią video jednym z najważniejszych narzędzi marketingowych:

Czytaj więcej

Projekt i realizacja Media Effective Group